7.30-16.00h Střední škola KNIH, o. p. s. Bzenecká 4226/23, 628 00 Brno-Vinohrady

+420 734 235 890

Mgr. et Mgr. et Mgr. Vojtěch Novotný, LL.M.

Český jazyk, Základy společenských věd, Seminář ze společnských věd,Seminář z českého jazyka
Střední škola KNIH, o.p.s.
Vyučuje předměty:
Český jazyk, Základy společenských věd, Seminář z českého jazyka
E-mail:
Tel.:

O mě

V náročných životních situacích se pokouším se střídavými úspěchy zůstat ledově klidná. Zejména ve vyučovacím procesu, jehož součástí jsem teprve druhým rokem. Roky předtím jsem trávila v absolutně odlišném prostředí, ať už se jednalo o neziskový sektor, kde jsem byla součástí týmu ekologické organizace, anebo o prostor, kde vládne volná ruka trhu – tedy podnikatelský sektor, kde jsem radila klientům, jak žít zdravý život se zdravou myslí.

Díky své posedlosti čajovou kulturou a neutuchající zvědavosti jsem měla tu čest a strávila jsem báječných šest měsíců na cestách po státech jihovýchodní Asie a Číně. Krizových situací tu člověk zažije požehnaně a tak jsem se naučila klasickému budhistickému životnímu postoji. Žít tady a teď. V nedávné době jsem prošla „ledovou“ zkušeností a hlavní přínos tohoto překročení jakési komfortní zóny vidím v poznání toho, že cokoliv si v mysli nastavíte, to zvládnete. I neuvěřitelně rozdílné temperamenty studentů, učivo rozsahu minimálně 10 let „scuknout“ do roků čtyř a jiná ekvilibristická kouzla.

Co se týče knih a jejich tajuplného světa příběhů, jsem postižena již od raného věku. Můj tatínek byl totiž kromě vášnivého čtenáře i majitelem knihkupectví a já jeho věrným pomocníkem již od svých 14 let. Bylo velmi těžké odolat nutkání koupit si všechny knihy, které mě zaujaly. Nejlepší na práci v našem knihkupectví bylo to, že všechny novinky a knihy na které jsem se těšila, jsem získala hned, jak vyšly a nemusela jsem na nic čekat.

Návštěvnicí knihovny jsem již od svých šesti let a v průběhu let se moje vášeň pro noření do jiných světů nijak neumenšila, spíše naopak.

Všechny mé předchozí zkušenosti mě nejspíš měly připravit na velmi náročné, proměnlivé a často i hravé a kouzelné prostředí školy. Mým oborem je samozřejmě Český jazyk a literatura. Aby můj život nebyl příliš statický, holduji též různým pohybovým kratochvílím. Nejradši brázdím strmé svahy na lyžích, ale radostně i plavu, jezdila jsem na koni, hraju badminton, tenis a z východních systémů mě baví jak jóga, tak Tchaj-ti. Mé životní krédo je: „Když nevíš co dál, dej si čaj.“

Kontaktujte mě