7.30-16.00h Střední škola KNIH, o. p. s. Bzenecká 4226/23, 628 00 Brno-Vinohrady

+420 734 235 890

Mgr. Roman Svánovský

Odborné předměty, Matematika, Nakladatelská činnost, Psychologie
Střední škola KNIH, o.p.s.
Vyučuje předměty:
Odborné předměty, Matematika, Nakladatelská činnost, Psychologie
E-mail:
Tel.:

O mě

Když jsem před čtrnácti lety vstupoval do knižní branže, vůbec jsem nebyl vášnivým čtenářem. Byl jsem přijat k dálkovému studiu na vysoké škole a hledal jsem zaměstnání, které by mi studium co nejvíce usnadnilo. Práce v knihkupectví byla jasná volba. Internet ještě tehdy nebyl příliš rozšířenou záležitostí, takže v obchodě s knihami jsem mohl být přímo u zdroje veškerých informací.

V průběhu času, který jsem v prostředí knih strávil, se můj postoj k nim značně změnil. Už jsem je nevnímal jen jako zásobárnu potřebných poznatků, ale seznámil jsem se i s jejich dalšími stránkami. S nimi jsem mohl náhle relaxovat, smát se, cítit smutek i úzkost nebo naopak absolutní pocit štěstí. A právě letitá praxe v brněnských knihkupectvích a touha předat mladší generaci své zkušenosti z oboru mě zavedla až na Střední školu KNIH.

Můj osobní čtenářský vkus není nikterak úzce vyhraněný. Vybírám si knihu podle momentální nálady. Když jsem hodně pracovně vytížený, sáhnu většinou po humoristickém románu, detektivce nebo krátkých veselých povídkách od českého autora. V klidnějších obdobích mám vyloženě chuť přečíst si složitě propracovaný psychologický román nebo odborný titul ze společenskovědní oblasti. K mým oblíbeným autorům patří např. Haruki Murakami, Agatha Christie, Paolo Coelho nebo Irvin D. Yalom.

A jaké jsou moje další záliby? Co se kultury týče, kromě literatury se zajímám také o film, divadlo, hudbu i tanec. Jsem velice hravý člověk. Nejraději si hraji se slovíčky. Kris kros, Scrabble, křížovky, to je moje vášeň! Mám rád společenské deskové hry všeho druhu: logické, vědomostní i strategické. Jsem velice soutěživý a někteří přátelé mi to neustále vyčítají:-) Ani sport mi není cizí. Zejména když hlavní roli hrají ruce a balón. A snad jako každý člověk nejvíce energie načerpám při procházce na čerstvém vzduchu. Nejčastěji v lese při sbírání hub.

Kontaktujte mě