Ing. Renata Skýpalová, PhD.

Ing. Renata Skýpalová, PhD.

Ředitelka,vyučované předměty: Administrativa provozu, Cvičení z účetnictví

e-mail: skypalova.renata@ssknih.cz

Jmenuji se Renata Skýpalová a narodila jsem se v malebné vísce Přílepy dne 21. dubna 1982. Celé dětství jsem měla nádherný výhled z okna svého pokoje na Hostýnské vrchy a mohla vnímat krásy přírody pěkně z blízka.

Střední školu jsem navštěvovala v Kroměříži, která je známá svými nádhernými historickými památkami. Ty si právem získaly své místo i mezi památkami UNESCO. Od základní školy mne bavila matematika, proto jsem nastoupila na obchodní akademii. Zde jsem získala základy ekonomického vzdělání. Na jeho rozšíření jsem intenzivně pracovala dalším studiem na Mendelově univerzitě v Brně. Rozšiřování svých znalostí a dovednosti považuji za důležité, navštěvuji odborné semináře, podílím se na vědeckých výzkumech (ve spoulupráci s Mendelovou univerzitou). Z odborných témat se věnuji se především problematice společenské odpovědnosti firem, která je v dnešní době palčivou otázkou k široké diskusi.

Během studia na Mendelově univerzitě jsem se v Brně zcela zabydlela. Líbí se mi jeho historická část, velmi ráda navštěvuji divadla, kina, parky a jiná zelená místa v Brně. Těch by však mohlo být ještě více. V přírodě ráda jezdím na kole, provozuji pěší turistiku a také nordic walking

Profesně jsem se věnovala různorodým činnostem: telemarketingu, personalistice, administrativě, účetnictví a v neposlední řadě také vzdělávání studentů (snad všech věkových kategorií) jako učitel či lektor. V současné době se podílím na řízení a dalším rozvoji Střední školy KNIH, o.p.s. z pozice ředitelky školy. Své znalosti a dovednosti dále rozšiřuji kvalifikačním studiem pro výchovné poradenství na Masarykově univerzitě.

 „Jsem spíše optimistka a věřím, že se to nezmění.“