Bc. Mgr. et Mgr. Michal Kaláb

Bc. Mgr. et Mgr. Michal Kaláb

Ředitel školy, Bibliografie a informatika

e-mail: reditel@ssknih.cz

Něco o mně? Přemýšlím. Hmmm, zadumaný. Tak teď asi vypadám. Hlavou se mi honí tisícero myšlenek a tříští se jako mořské vlny o útes. Jedna za druhou je odmítána. Říká se, že nejtěžší je začátek a asi na tom něco bude.

Já si musel vzít papír a zkusit si volné asociace. Prý je to dobré na zlepšení propojení levé a pravé hemisféry. A když mám psát něco jako životopis, tak proč si nezvolit výchozí slovo „život“. Když se řekne život, vybaví se mi Třebíč. Město, ve kterém jsem dvacet let žil. Žádné šaliny a klid. Obrovský klid. Bydlel jsem sice v paneláku, ale u lesa, na kraji města. U nás tedy není na kraji města nemocnice, ale paneláky. A taky jsem vyrůstal bez sourozence, tak asi i proto ten klid. Když už mi tak na papíru visely oči na slovech ŽIVOTTŘEBÍČKLID, vzpomněl jsem si, jaká to byla BÁJEČNÁ LÉTA, vůbec ne pod psa. Možná proto se mi dál nevybavil Vieweghův román, ani známý seriál, ale ŠKOLA. Má střední škola.

A já bych si přál, aby i moji studenti měli podobné asociace za pár let.

Že jste se toho o mně moc nedozvěděli? Inu dobrá. Většinu života jsem strávil v Třebíči, ale pak jsem přešel za vzděláním do Brna, kde se mi osudnou stala zejména bohemistika. A jako většina lidí rád cestuji, hlavně na sever.