Pozvánky

Pozvánka na ples

1.      Proč se mi tato pozvánka líbí?

Pozvánka mi přijde krásně sladěná. Je jednoduchá, má jemný tón barvy, krásné písmo a hezký klipart. Dále mě zaujalo moto a citát, jenž se nachází pod klipartem, je velmi zajímavý a nabádá člověka k zamyšlení. Jen bych k obchodní akademii spíš čekala obrázky peněz, ale to už je pouze detail.

2.      Jaké náležitosti obsahuje pozvánka?

Náležitosti jsou zde jednoduše napsané. V pozvánce se objevuje typické oslovení „dovoluje pozvat“. Na náležitosti se má klást důraz, a i když to možná na první pohled není na pozvánce vidět, tak když si ji prohlížíte, uvidíte je. Pozvánka není nijak křiklavá či přímo bijící do očí. Jemná uklidňující barva a krásné písmo. Jednoduchost, slušnost a jemnost. To se asi prohánělo tvůrcům pozvánky v hlavách. Pozvánka obsahuje oslovení a má pěknou grafickou úpravu, včetně doplňku, proto si myslím, že všechny náležitosti splňuje.

3.      Co bych upravila či doplnila?

Popravdě asi nic. Na pozvánce je všechno a ke všemu je to ještě krásně provedeno. Takové by měly být i jiné pozvánky. Občas se totiž stává, že dostanete do rukou pozvánku na bílém papíře s černým textem a nadpis je maximálně jen tučný. To je naprosto nudné, nekreativní a akorát tak na zmačkání a zahození.

 

Pozvánka na poradu

1.      Co má pozvánka obsahovat?

Jméno pořádající organizace, název akce, kdy a kde, místo či místnost, program akce, plánovanou délku porady a další informace.

2.      Co má obsahovat zápis z porady?

Na zápisu by se měla objevit jako první zmínka o tom, proč a kvůli čemu se porada uskutečnila. Dále by zde měla být uvedená témata, která se probírala, případně jaký byl výsledek a průběh jednání okolo těchto témat. Také by tu měl být záznam o průběhu porady, důležitých rozhodnutích a jednáních na poradě. Dále tu bude zápis ze splněných úkolů s termínem, aktualizace stavu úkolů atd. Poslední bude podpisová položka, která není povinná, nutná je pouze tehdy, když se jedná o tisknutý záznam.

Nikol Nevrklová 2.K