Tvůrčí psaní

Kreativitu žáků je vhodné podporovat. A náš studijní obor knihkupecko-nakladatelská činnost se pro psaní více než nabízí. Nejen proto přišli žáci denní formy studia s nápadem volnočasové aktivity s názvem tvůrčí psaní. Proč právě tvůrčí? Protože si zde vyzkoušíte opravdu netradiční formy psaní. A že je to skutečně zábava, mohou potvrdit jak žáci, tak pedagogové, kteří se na těchto aktivitách podílejí. Tvůrčí psaní je otevřeným setkáváním nejen žáků a pedagogů školy, ale i zástupců z řad rodičů a přátel školy. Máte-li zájem přijít, stačí nám napsat a my Vás rádi přivítáme (email: reditel@ssknih.cz)

 

Z tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaní

Tvůrčí psaní pro školní rok 2019/20

I letos máme mezi nově nastupujícími žáky pár takových, kteří se rádi ve svém volném čase věnují literární tvorbě. A tak se samozřejmě přidali mezi ostatní ostřílené pisatele do kroužku tvůrčího psaní. Jako každý rok se kroužek koná vždy ve čtvrtek ve 14 hodin a vede ho již zkušená matadorka v oblasti rozmanitých beletristických žánrů, Pamela Valášková ze 3. ročníku. A zdárně ji přitom sekunduje pár jejích nejlepších kamarádek.

Z tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaní

„Tvůrčák“ je znovu tady!

V letošním školním roce jsme opět rozjeli volitelný kurz Tvůrčího psaní. I letos je jeho vedení v režii Lucky Šafaříkové, žákyně 4.K, která se psaní prózy i poezie věnuje již několik let. Největší zájem jsme tradičně zaznamenali z řad žáků prvních ročníků, kteří se po hlavě vrhají do všech dobrovolných aktivit s cílem naučit se co nejvíce užitečných věcí. Po prvních dvou hodinách nám lektorka již zadala samostatnou práci a my se musíme poprat se zákeřným úkolem, v němž je nadefinováno 5 základních vymezení příběhu. A jak si s tím nováčci poradí, ukáže další hodina. Psaní zdar!

Z tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaní

6.4.2017

Z tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaní

13.10.2016

Z tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaníZ tvůrčího psaní