Charitativní akce Světluška 2017

Střední škola KNIH se i letos zapojila do charitativní sbírky Světluška, každoročně pořádané Nadačním fondem Českého rozhlasu.


V týdnu od 11. do 15. září 2017 se konala akce Světluška, jíž jsme se my, studentky Střední školy KNIH, mohly zúčastnit. Ve čtvrtek 14. září tedy přišel náš čas a my vyrazily do ulic.

Světluška je každoroční dobročinná akce, která prodejem různých reklamních předmětů jako jsou propisky, peněženky či náramky, pomáhá osobám s různě těžkým zrakovým postižením. Výtěžek putuje na pomoc postiženým, nákup zdravotních pomůcek, výcvik vodicích psů nebo školicí a rekvalifikační kurzy pro děti i dospělé se zrakovým postižením. Každý rok je vybraná částka větší a větší, například minulý rok se vybralo přes 5 milionů korun. Světluška tak dává nové naděje mnoha dětem i dospělým a pomáhá jim s jejich neobvyklým životem.

Tento rok si lidé mohli zakoupit krom typických propisek a tykadel také peněženky či zubní kartáčky. Vzhledem k tomu, že Světlušku zná mnoho lidí, nám prodej předmětů šel velmi hladce. Začaly jsme již okolo osmé hodiny ranní na zastávce Česká v Brně, abychom mohly zastihnout lidi cestující do práce či do školy. Za necelé dvě hodiny jsme již měly polovinu předmětů pryč a kasička se začala plnit. Již v poledne jsme zjistily, že už nemáme žádné předměty na prodej, a tak jsme akci prohlásily za vydařenou a ukončenou.

Být na den „světluškou“ pro nás byla cenná zkušenost a výborný zážitek. Uvědomily jsme si, že ne každý se narodí zdravý a schopný každodenního života, proto je potřeba těmto lidem pomáhat a podporovat je. Pocit, že i díky nám se někomu bude lépe žít, nás zahřál u srdce a shodly jsme se, že se již nemůžeme dočkat na příští ročník Světlušky.