Stres

            Každý z nás jistě moc dobře ví, co to stres je. Každý jsme jej zažili a každý také máme různé způsoby, jak nad ním vyzrát. Někomu to jde lépe a někdo se s tím mnohdy pere. Jelikož se v našem moderním světě stres stal jakousi normou, nemáme jinou možnost, než se s tím vypořádat.

            Pro mne osobně je stres jakýmsi indikátorem toho, že se dostatečně nesoustředím na sama sebe, na moje potřeby a přání, a zabývám se naopak například školou či prací. Sice jsem se již naučila s nějakou hladinou každodenního stresu žít, ale čas od času, když pocítím, že už je toho všeho na mě opravdu moc, si potřebuji oddychnout. A to je chvíle, kdy všechno hodím za hlavu a vyhradím si jedno odpoledne či večer na to, abych mohla popadnout do ruky rozečtenou knihu, na gramofonu si pustit nějakou relaxující hudbu, sednout si do křesla a vypnout. Je pro mne velmi osvobozující na chvíli řešit problémy postav v knize, a ne ty mé, nezávazně poslouchat hudbu a odpočívat. Často takto strávím tak dlouho, až knihu celou dočtu a hned popadnu další. Umožní mi to tak „dobít baterky“ a být připravená na všechno, co by mohlo přijít.

            Někteří lidé naopak odpočívají pohybem, jdou si například zaběhat nebo si zacvičit. Je velmi zajímavé, jak každý z nás je jedinečný a se vším se vyrovnává jinak. Je ale důležité nezapomínat na to, že si zasloužíme odpočinek a čas od času opravdu na chvíli vypnout.

Zdroj: https://www.tycico.cz/wp-content/uploads/2016/11/stres-kapak-.jpg

                                                                                     Pavla Krejčová, 3.K