Přednášky o stresu

(články našich žáků)

V dubnu se naše třída 2. K a s námi 3. K zúčastnila přednášky o stresu. Ta byla velmi zábavnou a uvolněnou formou přednášena panem Přemkem Doležalem. Během přednášky jsme se bavili o tom, co pro nás samotný stres znamená a co jej může vyvolat. Také jsme četli článek, dle kterého jsme se snažili stresovou situaci v něm popsanou rozebrat. Bylo nám prozrazeno, jak se stresu zbavit, jak mu předejít a jak jej eliminovat.  Přednáška mě příjemně naladila svoji uvolněnou atmosférou. Líbilo se mi, že se každý dostal ke slovu. Z přednášky jsem si odnesla rady a tipy, jak příště se svým stresem bojovat.

Eliška Továrková 2.K


V uplynulých týdnech jsem se zúčastnila přednášky na téma škola bez stresu. Přednáškou nás provedl pan Doležal a v přátelské, pohodové atmosféře s námi probral naše největší stresory. Třída byla překvapená, nakolik podobné máme problémy a kolik jich je. Společné jsme se snažili přijít na přijatelné řešení, čímž jsme strávili zbylé dvě hodiny. Na konci přednášky jsme se dozvěděli něco o projektu stres a smích, se kterým jsme se nakonec všichni rozešli do svých domovů.

Anna Chlachulová 2.K


Třídy 2. K a 3. K SŠ KNIH se účastnily přednášky, jejímž tématem byl stres. Řekli jsme si, co je našimi spouštěči stresu a dozvěděli jsme se, jak se s ním vypořádat. Na přednášce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Odpolední vyučování, místo kterého byla přednáška, jsme si opravdu užili a nad rozebíranými tématy jsme se i pobavili.

Eliška Hanáková 2.K


Na začátku června se opět uskutečnila přednáška Škola bez stresu, které se účastnily třídy 2. K a 3. K Střední školy KNIH. Na přednášce jsme si zrekapitulovali, co se dělo minule a pokračovali jsme v naší diskuzi. Už jsme se toho tolik nového nedozvěděli, ale pro některé žáky, kteří minule chyběli, to určitě přínosné bylo. Strávili jsme opět příjemně odpolední výuku a opět jsme si konečně podebatovali s někým, kdo alespoň vypadal, že problémům dnešní mládeže rozumí.

Eliška Hanáková 2.K


Další přednáška o stresu proběhla 7. 6. 2016. Tématem byl stres a jak si s ním poradit. Stres je samozřejmě největší nepřítel člověka. Spousta lidí se stresuje a neví, jak se mu ubránit. Internet je ale plný informací o tom, jak se stresu zbavit.

My jsme se mohli naučit, jak se stresu zbavit ve škole, kde na toto téma proběhla další přednáška. Týkala se tedy opět toho, jak stres vzniká, jaké jsou hlavní faktory a jak se cítit lépe bez něj. Přednáška proběhla ve volném duchu. Mnoha věcem jsme se zasmáli a někdy jsme se i pořádně zamysleli. Všichni jsme si říkali, že takové přednášky by mohly být častěji. Mně se opět líbilo, že jsme mohli mluvit upřímně a nebát se žádného postihu. Tato přednáška byla přínosná a opravdu jsme se na ní nenudili, jak mnohdy na jiných přednáškách.

Nikol Nevrklová 2.K


Dne 7. 6. 2016 se na naší škole uskutečnilo pokračování přednášky v rámci projektu Vysmějte se na stres. Přednáška byla dlouhá asi 2 hodiny a proběhla ve velice příjemné atmosféře. Hodně se mluvilo a diskutovalo, pan Přemek Doležal neustále posluchače zapojoval do konverzace. Přednáška měla i díky svému přátelskému duchu veliký úspěch. A všichni už se těšíme na pokračování.

Filip Volovec 2.K