JAK VYZRÁVÁM NA STRES?

            Jako běžný mladistvý student často poslouchám hudbu nebo sleduji filmy. Když si nervy potřebují vzít delší dovolenou, tak třeba o víkendu celý den nic nedělám. Maximálně se věnuji četbě povídek, sledování seriálů a filmů anebo hraní textových her či MMORPG. Samozřejmě ani u jedné z těchto činností nesmí chybět fantasy tématika. Ráda si odpočinu v alternativním světě, kde naprosto vypnu, mohu se toulat (nejlépe středověkou krajinou), měřit síly s mocnými nestvůrami, nosit zbroj a zbraně, a vrhat kouzla. Tam si mohu vytvořit úplně jiné já s ideálním vzhledem a zcela opačnou povahou, než je mé pravé já v reálném světě. S minulostí, která by i nemrtvému vyrazila dech.

            Podobný účinek na mne má také kvalitní fantasy film, povídka či kniha. 

            Mým dalším způsobem odreagovávání se je tanec. Nepotřebujete léta chodit někam, kde vás ani nic nenaučí, jen vás buzerují a tam papouškujete tam hlouposti. Tanec je uměleckým vyjádřením sama sebe, stejně jako malba či jiná výtvarná činnost. Tudíž v něm neexistuje tvrzení: „Mně to nejde,“  nebo „Já to neumím.“ Navíc je to skvělý sport, který protáhne celé tělo, vyčistí hlavu. A pokud máte rádi sladké jako já, tancem se skvěle hubne a budete mít pěkně vypracovanou postavu.

            Kromě tance také trénuji bojová umění. Poradím si ručně s dýkami, asijskými meči i dlouhými zbraněmi (např. s bojovou tyčí) i s  různými vrhacími noži. Není nic lepšího, než vzít terč a vrhací nože, vyrazit do přírody. Namísto terče si představím osobu, která mě vystresovala, a ve své představivosti ji vrhacími noži rozcupuji na kousíčky. Mou reálnou zlobu schytává pouze neživý cíl.

Mám hodně způsobů, kterými vyzrávám na stres, ale v každém případě je mým receptem buďto úplně vypnout a ocitnout se mimo realitu, nebo nějaká pohybová aktivita. Osobně mi je velmi blízké obojí.

Hanáková Eliška, 3.K