Jak vyzrávám na stres

Stres. Můžeme si představit, že to je postavička, která se nás neustále drží. Každý ji máme. Někdy se jí daří nás vystresovat, a jindy zase ne. Když se drží velmi pevně, daří se jí.

Stresovat se můžeme například ve škole, když máme moc učení na jeden termín. Dospělí se můžou stresovat v práci, doma, když přemýšlí, co nám udělají k jídlu a zda se máme dobře.

I když nás stresují ty samé nebo podobné věci, máme každý jinou metodu, jak se té postavičky jménem Stres zbavit.

 U každého se stres projevuje jinak. Někdo je nevrlý a s nikým se nechce bavit, jiní zase nechtějí jíst a nevnímají. U mě se projevují oba typy. Jsem nevrlý, nevyspaný, nevnímám ve výuce a často vynechávám jídlo, abych všechno stíhal.

Mám velké množství způsobů, jak se odreagovat, když jsem naštvaný nebo vystresovaný. V první řadě to je skládání plastových modelů. I když se tyto modely mnohdy skládají z miniaturních součástek, jdou mi. Hodně lidí by teď asi řeklo, že se přeci na to nemůžu soustředit, když jsem ve stresu. Ale já se na to opravdu soustředit zvládnu. To je taková nejúčinnější metoda, jak zapomenout na svět a oprostit se od stresu. Dalšími metodami jsou vyrábění různých předmětů a čtení válečných a dobrodružných knih.

 Šimon Asszonyi, 3.K