Jak se zbavit stresu?  A hlavně, CO TO JE?

Tohle téma upřímně není mým šálkem čaje, se stresem se moc nepotýkám, vlastně vůbec. Jsem od narození docela flegmatik a nic pro mě není dostatečně vážné na to, abych mne to dostalo do nějakých nechtěných stavů.

Pokud vím, tak jsou dva typy stresů. Kladný, ten je spojen s motivací a aktivitou, ale netrvá dlouho. Naopak negativní je opačný. Odborněji řečeno, je to psychické onemocnění, které trvá dlouhodobě a mozek při něm spouští ochranný mechanismus. Stres je zkrátka určitá reakce na nějakou zátěž.

Tento problém ale mezi námi není tak dlouho. Vyvinul až společně s generací, která aktivně začala využívat pracovní taktiku „honem honem“. Se stresem se potýká čím dál více obyvatel, jelikož svět a byznys kmitají „ostošest“. Lidé se musí s tímto fungováním ztotožnit a řekněme si na rovinu, není pro křehkou lidskou strukturu zrovna nejlepší řešení. Toto zrychlené tempo organismus vyčerpává, člověk se nemůže soustředit ani vykonávat přirozené biologické potřeby tak, jak by chtěl.  Některé z nás to v krajním případě dožene až k sebevraždě.

Jak s tím tedy bojovat?

Každý máme jinou formu uklidnění. Někdo si čte, někdo jde rozdávat rozumy do hospody… Neexistuje přesný postup, jak to udělat. Někdo se zbaví stresu třeba jen tím, že poskládá skříň z IKEY. Jiného naopak tato činnost dovede k nepříčetnosti. Recept musíme najít každý sám. Najít, co nás těší a co nás opravdu dělá tím, kým doopravdy jsme. Je jedno, co to je. Nejen, že se dnešní populace stýká se stresem čím dál víc, ale své udělá i to, že lidem chybí motivace. Člověk nemá nic, co by ho uspokojilo a udělalo šťastným. Lidé proto jsou čím dál více znudění a vypjatí.  Je zkrátka potřeba najít si něco, co vás naplňuje.