Jak se vyrovnávám se stresem

            Stres poslední dobou trápí lidstvo čím dál víc a občas se nevyhne ani mně. V životě lidí je mnoho faktorů, co stres způsobují, a je velmi těžké se mu vyhnout. Ať už chodíme do školy či práce, nebo jdeme jen na tramvaj, přemýšlíme, co vše musíme udělat, kde máme být a co vše ještě musíme zařídit.

            Pro lidské tělo a mysl je stres přímo zabiják. Lidé kvůli němu hubnou, tloustnou, trápí se a stárnou. Se stresem se i prolínají úzkosti a deprese. Ty lidskému tělu a mysli rozhodně také moc nepomáhají.

            V dnešní době je velmi důležité se se stresem správně vyrovnávat. Každý by si měl jít svou vlastní cestou, protože každému pomáhá něco jiného. Jak se říká, každý jsme z jiného těsta.

Velmi důležité pro myšlení a fyzické zdraví je, každý den  si na chvíli sednout a nemyslet na okolní svět. Rozhodně bychom si od něj měli odpočinou a věnovat se sobě.

            Já osobně se se stresem vyrovnávám velmi dobře, a to pomocí meditace, čajů a dechového cvičení. Mimo to se snažím i moc nestresovat. Vždy si stres odůvodním a řeknu si, že ve výsledku zas o tolik nejde, nemusím tím tak škodit tělu a mysli. Ale když už na to dojde a jsem ve stresu, tak si vždy najdu čas na meditaci.

            Meditace je výborný lék proti stresu a má dlouhodobé účinky. Předtím, než jsem meditaci zkusila, jsem se hodně stresovala, s tím souvisely i různé  úzkosti. To se podepsalo i na mém fyzickém zdraví. Bývala jsem velmi unavená a často mě bolela hlava. Řekla jsem si, že to takhle nejde. Každý by jsi to měl uvědomit, zdraví máme jen jedno.

            Meditace a dechová cvičení jsou výborná na odehnání stresu. Skoro každý den si sednu, pustím si relaxační či meditační hudbu a medituji. Chvíli trvá, než se to pořádně naučíte. Ale už jen to, že si sednete, zavřete oči a posloucháte relaxační hudbu vám neskutečně pomůže. K meditaci si uvařím čaj a hned je mi lépe. Pak se mi i líp pracuje, protože jsem v klidu a nic mě netrápí. Od doby, co se věnuji meditaci a dechovému cvičení, nemám problémy se stresem. Obecně se se vším vyrovnávám lépe.

Opravdu je velmi důležité si najít něco, co vám pomůže a uleví proti stresu. Pečlivě dbejte na své duševní i fyzické zdraví.

Konečná Anna, 3.K