Vysmějte se na stresŠkola bez stresu

Střední škola KNIH se zapojila v rámci DVPP a rozvoje žáků do projektu ŠKOLA BEZ STRESU. Do těchto aktivit se zapojí:

  • členové pedagogického sboru,
  • žáci denní i dálkové formy studia.

 

 Dle výzkumu provedenému v roce 2016 na školách v České republice, je MÍRA STRESU mezi PEDAGOGY více než ALARMUJÍCÍ

 


Jak spolupráce probíhá?

  • formou workshopů s individuálním přístupem zaměřený na snížení stresu pedagogů
  • formou přednášek a aktivit pro žáky opět zaměřených na snížení stresu, který na ně působí nejen ve škole, ale i doma či ze sociálních sítí a další techniky, se kterou jsou denně v kontaktu

Škola bez stresu


Co si účastníci odnesou?

  • originální techniky pomáhající při zvládání stresu
  • tipy jak posílit imunitní systém, způsoby jak zlepšit náladu a hlavně, jak v současném systému školství nevyhořet

 Mohou se zapojit i rodiče a veřejnost?

  • JEDNOZNAČNĚ ANO
  • Lze připravit aktivity i pro rodiče či veřejnost, vše v rámci aktivit ŠKOLA BEZ STRESU

 

Jak vyzrávají na stres naši žáci...

Smích a stres

„Smích je ten nejlepší lék na stres”

Stres je součástí našich každodenních životů a jen těžko bychom našli někoho, kdo se s ním alespoň tu a tam nepotýká.

Nejčastějším druhem stresu je „školní stres”, se kterým se potýká v podstatě každý. I tento stres se dělí na několik druhů, existuje například stres z učitelů, stres ze známek nebo ze spolužáků.

pokračování článku zde


Jak vyzrávám na stres?

Jako běžný mladistvý student často poslouchám hudbu nebo sleduji filmy. Když si nervy potřebují vzít delší dovolenou, tak třeba o víkendu celý den nic nedělám. Maximálně se věnuji četbě povídek, sledování seriálů a filmů anebo hraní textových her či MMORPG. Samozřejmě ani u jedné z těchto činností nesmí chybět fantasy tématika. Ráda si odpočinu v alternativním světě, kde naprosto vypnu, mohu se toulat (nejlépe středověkou krajinou), měřit síly s mocnými nestvůrami, nosit zbroj a zbraně, a vrhat kouzla. Tam si mohu vytvořit úplně jiné já s ideálním vzhledem a zcela opačnou povahou, než je mé pravé já v reálném světě. S minulostí, která by i nemrtvému vyrazila dech.

pokračování článku zde


Stres je součást života

Stres je součástí života a vyrovnání se s ním taktéž. Neexistuje žádný spolehlivý návod, který by nás jako lusknutím prstu zbavil veškeré zátěže. Každý si musí najít svou vlastní metodu, která mu pomůže. Pokud jsem ve velkém stresu, většinou je to kvůli tomu, že nemám něco vyřešené nebo splněné. Takže ať se chci stresu zbavit sebevíc, vždy musím vytrpět ještě chvíli, kterou budu věnovat odstranění „stresové situace“. Pokud jsem například vystresovaná před testem, nemůžu si prostě jen tak sednout a začít popíjet čaj, aby mi bylo líp. Potřebuji se nějaký čas učit a soustředit se na studium, než si budu moct dovolit oddechnout si. Když mám za sebou nějakou tu dobu učení, či jiné činnosti, mohu se konečně zaměřit na odbourání stresu.

pokračování článku zde


Přečtěte si další:

 

Přednášky o stresu

 

V dubnu se naše třída 2. K spolu se třídou 3. K zúčastnila přednášky o stresu, kterou pořádal pan Přemek Doležal. Během přednášky jsme debatovali o tom, co pro nás samotné stres znamená, dále jsme četli článek, ve kterém jsme hledali stresové situace, a dozvěděli jsme se jak se stresu zbavit, co proti němu pomáhá a jak se mu ubránit. Na přednášce se mi líbilo, že byla uvolněná, všichni se dostali ke slovu a že jsme společně probírali různé teorie. Odnesla jsem si z ní spoustu poznatků a pár tipů na to, co dělat, když momentálně bojujeme se stresem, i několik rad na správnou obranu vůči stresu.

Zuzana Kudličková 2.K


 

V dubnu se u nás ve škole konala přednáška v rámci projektu "Vysmějte se na stres", kterou vedl pan Přemek Doležal. Trvala přibližně dvě hodiny a celá se nesla v diskuzním duchu. V úvodu jsme dávali dohromady seznam věcí, které nás stresují, v další části jsme řešili, co vlastně stres je a jak se stává součástí našeho každodenního života. Mezi nevíce jmenované stresory patřila nejen škola, rodina a vztahy, ale i prokrastinace. Celou přednášku jsme debatovali, přednášející bral naše názory vážně a bylo vidět, že tématu rozumí. Z řad žáků se zapojovala naprostá většina, výklad byl zábavný a nebyl nudný. Bohužel byla přednáška v odpoledních hodinách, kdy byl mozek vyčerpaný, a já se nedokázala pořádně soustředit. Celkově se mi však přednáška líbila a s její kvalitou jsem byla spokojená.

Lucie Šafaříková 2.K


 

 

V úterý dne 7. 6. 2016 se třídy 2. K a 3. K zúčastnily přednášky proti stresu. Přednášející pan Doležal, který už u nás jednu přednášku měl, navázal na program své předchozí akce. Minule jsme zjišťovali, co to vlastně stres je, teď nám představil způsoby, jak se stresem pracovat a překonat ho. Tyto poznatky nám budou velmi přínosné, protože s koncem školního roku stresorů přibylo.

Jiřina Vozdecká 2.K

 

 Další články naleznete zde.

 

Návrh letáků na akci ŠKOLA BEZ STRESU (práce našich žáků) naleznete zde.

 

Pro bližší informace využijte kontakty: 603 524 014

www.skolabezstresu.cz