Dny zdraví 2017

Vyzrajte na stres s úsměvem

Ve středu 27. 9. 2017 proběhla na Střední škole KNIH přednáška v rámci akce „Brněnské dny pro zdraví“. Lektorem byl zkušený „krotitel stresu“ Ing. Přemysl Doležal, který má v oblasti školení práce se stresem velké zkušenosti.

Dny zdraví

Na začátku všichni účastníci živě diskutovali o tom, co pro ně stres znamená a jaké jsou jeho příčiny i symptomy. Poté jsme debatovali o tom, jaké jsou zdroje stresu, kde má každý z nás své individuální stresory. Atmosféra v průběhu programu byla velice přátelská a uvolněná. Každý z nás chtěl přijít po náročném pracovním dnu na jiné myšlenky, trochu si odpočinout a relaxovat při příjemné a užitečné přednášce.

Když jsme společnými silami dali dohromady, proč se po většinu času cítíme pod tlakem, se kterým se jen těžko dokážeme vyrovnat, seznámil nás Přemek s mnoha zajímavými technikami, jak se stresem v běžném životě pracovat. Všichni jsme se zaujetím poslouchali a zapisovali si cenné rady, jak na tento fenomén dnešní doby vyzrát. Celá akce byla provázena krátkými vtipnými spoty, ve kterých jsme mohli najít cenné ponaučení. Ke konci jsme odcházeli příjemně naladěni a s pocitem, že můžeme udělat pro své zdraví mnohem více, než jsme si uměli představit. 

 

Brněnské dny pro zdraví - přednáška 27.9.2016


Dny zdraví 2016

Vyzrajte na stres s úsměvem

„Praktická přednáška o tom, jak úspěšně čelit stresu úsměvem nebo ještě lépe se smíchem“

Stres je pojem skloňovaný v dnešní době ve všech pádech. Obklopuje nás, je s námi na téměř každém kroku – téměř se dá říci, že je to náš nechtěný „věrný“ druh.

Zamyslete se a odpovězte si, kolik jste dnes zažili už podnětů, které ve Vás vyvolaly psychické napětí či přímo stres? Se stresem je nutné pracovat, protože dlouhodobě neřešený stres se projevuje v oblasti našeho zdraví – ať již psychického, tak fyzického.

Lidé často nalézají způsoby, jak se stresu bránit – někdo si jde zasportovat, jiný si pustí hlasitou hudbu, některým pomáhá meditace. Ale co dělat v situacích, kdy nelze tyto osvědčené prostředky použít nebo v situacích, kdy již tyto činnosti přestaly na stres zabírat?

Dny zdraví

Na přednášce budete seznámeni s tím, co to je stres, jaké má dopady na zdraví a co je možné proti stresu dělat.

Pro účast na přednášce je nutná rezervace emailem, počet míst je omezen.

Email pro rezervaci: dnyzdravi@ssknih.cz

 Délka přenášky cca 60 minut

 

 

 

 

Slavnostního vyhodnocení Brněnských dnů pro zdraví

http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-skolstvi-a-prorodinne-politiky/kancelar-projektu-brno-zdrave-mesto/akce-a-kampane-v-roce-2016/slavnostni-vyhodnoceni-brnenskych-dnu-pro-zdravi-20-12-2016/fotogalerie/

 

Brněnské dny pro zdraví - přednáška 1.10.2016