Odborná praxe

Odborná pracoviště

Odborná praxe se koná v těchto smluvních odborných pracovištích:

• Knihkupectví Academia, náměstí Svobody 13, 602 00 Brno,
    • Knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13, 602 00 Brno,
    • Knihkupectví Barvič a Novotný, Masarykova 26, 602 00 Brno,
    • Knihkupectví Kanzelsberger, Josefská 2, 602 00 Brno,
    • Knihkupectví Michal Ženíšek, Poštovská 4, 602 00, Brno,
    • Knihkupectví DOBROVSKÝ, Joštova 6, 602 00 Brno,
    • Knihkupectví DOBROVSKÝ, Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1, 602 00 Brno,
    • Mgr. Jitka Spiesová knihkupectví, Novobranská 4, 602 00 Brno,
    • Oxford Bookshop, Novobrandská 544/1, 602 00 Brno,
    • Moravská zemská knihovna, Kounicova 65a, 601 87, Brno,
    • Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4, 601 50, Brno.

Praxe žáků

Květen 2017

Žáci čtvrtého ročníku mají před ústní maturitní zkouškou, takže tentokráte odborné praxe zbývajících ročníků proběhly ve stejný termín. Druhou část praxí žáci absolvují ještě od 19. - 25. května. Tradičně jste mohli naše žáky spatřit v obou provozovnách Barviče a Novotného a v Knihách Dobrovský na Joštově ulici i ve Vaňkovce. Dvě žákyně vypomáhaly v knihkupectví Kosmas, které sídlí v Univerzitním kampusu. Naše škola měla tentokrát zastoupení i u Ženíška, v Academii či v Knihovně Jiřího Mahena. Nejvíce praktikantů z řad našeho žactva pracovalo jako obvykle u paní Spiesové v prodejně učebnic. Nyní jsou žáci na krátký čas opět ve školních lavicích, ale už se údajně těší zpátky do pracovního procesu.

Leden 2017

Připravili jsme pro Vás slíbené fotografie z odborných praxí žáků z 1. a 2. ročníku naší školy, které se uskutečnily v termínu 16.1. - 27.1. Pro „prváky“ to byla jejich první pracovní zkušenost a nutno dodat, že většině z nich šla práce v knihkupectví pěkně od ruky. Během praxe se žáci seznámili se všemi základními činnostmi, které se v knihkupecké prodejně běžně vykonávají, včetně obsluhy zákazníků. Některé žákyně z druhých ročníků absolvovali praxi v Moravské zemské knihovně. Jsme velice zvědaví na jejich názor, kde se jim pracovalo lépe. Vyhraje knihkupectví nebo knihovna?

Posuďte sami, no nesluší to těm našim „pracantům“ v jejich prvním zaměstnání?

Před Vánocemi skončily odborné praxe žáků z vyšších ročníků naší školy. Od 16.1. začínají praxe žáků 1. a 2. ročníků. Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit, jak jim to v práci svědčí, můžete je následujících čtrnáct dní spatřit na nejrůznějších místech v Brně. Tradičně je potkáte v největších obchodních řetězcích jako jsou knihy Dobrovský (v obou pobočkách - na Joštově ulici i ve Vaňkovce) nebo Kanzelsberger na Masarykove. Dalším útočištěm našich žáků je Barvič a Novotný na České i Masarykově ulici nebo specializovaná prodejna učebnic s oblíbenou vedoucí paní Spiesovou na Vachove. Některé žákyně z druhého ročníku se budou poprvé seznamovat s knihovním fondem Moravské zemské knihovny. Doufáme, že se všem začínajícím „pracantům“ bude mezi knihami dařit a brzo nabídneme fotodokumentaci přímo z terénu.

Prosinec 2016

Od 9. 12. do 22. 12. probíhaly odborné praxe žáků ze třetích a čtvrtých ročníků naší školy. Zejména „čtvrťáci“ si přišli svou předvánoční praxi užít, protože byla jejich poslední. Naše žáky jste v tomto čase mohli zahlédnout ve všech brněnských prodejnách firem Barvič a Novotný a Knihy Dobrovský, tradičně jsme měli i zástupce v učebnicích u Mgr. Spiesové, kde se žáci z vlastní iniciativy dokonce připravovali na blížící se praktickou část maturitní zkoušky, Zuzka Kudličková si přišla procvičit svoji angličtinu do prodejny cizojazyčných učebnic Oxford a několik šikovných praktikantů bylo k vidění v Moravské zemské knihovně i ve vícero pobočkách Knihovny Jiřího Mahena.

A protože je Štědrý den již za dveřmi, přejeme našim žákům bohatou vánoční nadílku a pro některé z nich vydařený start do jejich přelomového životního roku 2017!