Exkurze žáků SŠ KNIH

Památky českého písemnictví - Rajhrad

Již každým rokem navštěvují žáci naší školy Rajhrad, který je sídlem Památníku českého písemnictví. V tamějším knihovním sále se pravidelně koná vzdělávací program „Příběh knihy“, který naše žáky seznamuje se vznikem a vývojem prvních písemných památek. Tyto informace pak následně mohou využít ve škole při studiu, zejména v předmětech Dějiny knižní kultury nebo Knihovnictví.

Knižní veletrhy

Na návštěvu knižních veletrhů se naši žáci tradičně těší nejvíce. Celá akce je vždy spojena s výletem do hlavního města nebo jezdíváme na návštěvu do Havlíčkova Brodu, kde se koná nejstarší knižní veletrh u nás. Knižní veletrhy jsou pro knihkupecké a nakladatelské pracovníky jedinečnou příležitostí dát o sobě a svých aktivitách vědět. Zde získané informace jim rozšiřují poznatky a vědomosti nabyté v předmětech Provoz knihkupectví, Propagace a reklama nebo Marketing a management.

Exkurze do nakladatelství, tiskáren a jiné exkurze

Práce redaktora v nakladatelství je snem nejednoho žáka naší školy. Některým absolventům se již vyplnil a ti současní studenti se mají možnost zatím alespoň seznámit s tím, co tato náročná, ale nádherná práce obnáší. K tomuto účelu nás vždy rádi přivítají v brněnských nakladatelstvích Jota a Host nebo v tiskárně Helbich. Žáci při těchto návštěvách na vlastní oči vidí, jak fungují teoretické poznatky získané na hodinách Nakladatelských činností v praxi.