Zpět na seznam

Návštěva Podzimního knižního veletrhu

Dne 17.10 jsem se svojí třídou 1.K a se třídou 4.K navštívila 24. Ročník Knížního veletrhu v Havlíčkově Brodě pořádaný nakladatelstvím Hejkal.

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě je nejstarší knižní veletrh pořádaný v České Republice a už od roku 1991 se pořádá stále na stejném místě, v prostorách Kulturního domu Ostrov.

V hlavním sále, který se nacházel v přízemí, jsme stejně jako i v prvním patře, mohli navštívit stánky s nakladatelstvími, např. nakladatelství Argo, Jota, Beta, apod. Byly zde zkrátka ty nejznámější nakladatelství.

Velkou výhodou bylo, že spousta knih zde byla za levnější cenu, než v klasických knihkupectvích. Tudíž bylo jasné, že jsem odtud nemohla odejít s prázdnou. Zakoupila jsem si zde knihu s názvem Asylum.

Ale ono se nakonec ukázalo, že i tak bychom z veletrhu neodešli s prázdnou. V prvním patře sídlil stánek s převážně náboženskou literaturou, který však neměl jméno. Rozdávali zde knihy zadarmo a tak jsme každý odešli minimálně s dvěma knihami v ruce. Někteří dokonce měli to „štěstí“ a od stánku odešli s přibližně pěti knihami.

Měli jsme také tu možnost osobně vidět Michala Viewegha při jeho autogramiádě u nakladatelství Druhé město, která probíhala v 11 hodin.

Díky veletrhu jsem se především dozvěděla o spoustě nakladatelství a knihách, o kterých jsem ještě nikdy předtím neslyšela. Nicméně byla to zajímavá zkušenost a doufám, že jsem tento Knižní veletrh nenavštívila naposled. 

 

Zuzana Kudličková, studentka 1. ročníku