Památník Leoše Janáčka

Dne 20. února 2013 proběhla exkurze 1. K. v Památníku Leoše Janáčka na Smetanově ulici. Studenti se velmi poutavým a zajímavým způsobem seznámili s tímto světově proslulým hudebním skladatelem, jeho životem, rozporuplnou povahou, tvorbou a především jeho aktivitami spojenými s Brnem. Studenti si prohlédli Janáčkovu pracovnu včetně klavíru a vystavených fotografií a dozvěděli se zajímavé informace o historii Základní umělecké školy se zaměřením na církevní hudbu sídlící hned vedle Janáčkova domu, jejímž ředitelem Janáček byl.

Průvodkyně spolu s vyučující SŠ KNIH komentovaly vystavené ukázky partitur vzpomínkami na vlastní zážitky z operních představení a motivovaly studenty k osobní návštěvě divadla. Jako bonus měli studenti příležitost shlédnout celé 1. dějství opery Liška Bystrouška v podobě animovaného filmu od BBC.

Exkurze inspirovala jednoho ze studentů k návštěvě operního představení Její pastorkyňa 22. února v Janáčkově divadle.