Zpět na seznam

21. ročník celostátní sbírky Český den proti rakovině

Naše škola se účastnila 21. ročníku celostátní sbírky ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ, který v letošním roce probíhal ve středu 10.5.2017 a tématicky byla sbírka a preventivní letáky zaměřeni na nádorové onemocnění hlavy a krku.

Naši studenti s členkami Klubu Diana oslovili 5 300 občanů v Brně a nabídli jim květinyměsíčku lekařského a letáčky o prevenci rakoviny.

I na Střední škole KNIH pomáháme dobrým věcem

Dne 10. 5. jsme se zúčastnily dobročinné akce na podporu ČESKÉHO DNE BOJE PROTI RAKOVINĚ pořádaného organizací Ligy proti rakovině Praha.  Dobrovolníci celý den prodávali žluté kytičky, které jsou známým symbolem této akce po celé ČR. Místem našeho působení byla městská část Vinohrady. Většina lidí byla o akci již informována a kytičky si s nadšením od nás kupovali, jiným jsme potřebné informace ochotně poskytly. Naše škola byla jedna z mnoha, která se do projektu zapojila a poskytla dobrovolníky na akci. Například Zakladní škola Mutěnická měla své zástupce na Vinohradech také. Dobré věci přálo i dobré počasí, jelikož den pro rozdávání květinek byl stejně zářivý jako symbolické žluté kytičky. Celkový dojem z akce byl velmi pozitivní a u srdce zahřála pomoc pro dobrou věc, a to nejen dobrovolníky.

Žákyně Střední školy KNIH.