Studentská obchodní snídaně

Studentská obchodní snídaně je společným projektem tří partnerů: Střední školy KNIH, o.p.s., Gymnázia Globe, s.r.o. a Business for Breakfast ČR s.r.o. Výstupem byla realizace jedné studentské podnikatelské snídaně v duchu tzv. „obchodních snídaní“, pořádaných sítí podnikatelských klubů Business for Breakfast, kdy v rolích vedení klubu a jednotlivých klubových členů obchodní snídaně vystoupili žáci Střední školy KNIH, Gymnázia Globe a Střední školy informatiky a spojů.

Žáci si v soutěži prakticky vyzkoušeli své prezentační dovednosti, projev na veřejnosti, umění prodat svůj podnikatelský nápad, formulovat konkrétní potřebu toho, co pro „svoji“ firmu hledají, a vyzkouší si, jak se hledají noví zákazníci.

Studentská obchodní snídaně proběhla v reálném prostředí středečního brněnského podnikatelského klubu BforB v hotelu Barceló Brno Palace 12.12.2012 za přítomnosti zástupců prezentovaných firem a členů poroty, která jednotlivá žákovská vystoupení ohodnotila, poskytla k nim zpětnou vazbu a rozhodla o nejlepších výkonech žáků – „podnikatelů“.

Studentské obchodní snídaně se zúčastnili jako čestní hosté:

- Ivana Nepovímová (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy),
- Eva Rathouská (Národní ústav pro vzdělávání),
- Kamila Zárychtová (ředitelka Business for Breakfast v České republice).

Soutěž se uskutečnila pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a její část byla odvysílána ve zpravodajství ČESKÉ TELEVIZE (krátce po 15. minutě).

Více informací o projektu Studentská obchodní snídaně najdete na www.studentskasnidane.cz.