Přihlášky do 3. kola přijímacího řízení

|  2.5.2019

Přihlášky zasílejte do 27. 5. 2019 do sídla školy Bzenecká 23, 628 00 Brno.
Druhé kolo přijímacího řízení je stanoveno na 31. 5. 2018.
V tomto termínu již nebude jednotná přijímací zkouška, uchazeči budou přijímáni bez přijímacích zkoušek.

Rodičovské schůzky 25.4.2019

|  3.4.2019

Vážení rodiče,

dne 25.4.2019 se budou konat rodičovské schůzky od 16:00.

Budeme se na Vás těšit.

Návštěva tiskárny Helbich

|  12.3.2019

V úterý 12. března se naše třída 3.K vypravila na exkurzi do Tiskárny Helbich v Brně, jejíž umístění z dálky signalizuje nepřehlédnutelný komín starého průmyslového areálu. Mnozí z nás jistě kolem tohoto komínu často jezdí, ale konečně se nám poštěstilo podívat se dovnitř areálu.

Přihlášky do 2. kola přijímacího řízení

|  4.3.2019

Přihlášky zasílejte do 26. 4. 2019 do sídla školy Bzenecká 23, 628 00 Brno.
Druhé kolo přijímacího řízení je stanoveno na 6. 5. 2018.

Exkurze do Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou

|  14.1.2019

Ve středu 7. 11. se třetí a čtvrtý ročník SŠ KNIH rozjel do Kralic nad Oslavou, kde navštívil Památník Bible kralické. Konečně jsme mohli na vlastní oči vidět místo, kde vznikala šestidílná Bible kralická, která patří k vrcholům tiskařského umění a jejíž jméno skloňujeme snad ve všech humanitních předmětech na škole. Největší dominantou expozice byl bezesporu funkční tiskařský lis, na kterém jsou zhotovovány faksimile různých kralických tisků. Viděli jsme také množství originálních literek, všelijakých tiskařských pomůcek a artefaktů dobového života, které byly objeveny během archeologického průzkumu. Dolní sál byl věnovaný expozici J. A. Komenského, což byl poslední biskup Jednoty bratrské a jeden z největších českých myslitelů a pedagogů. Nakonec jsme si prohlédli i přilehlé prostory a obohaceni o spoustu nových informací a koupených upomínkových předmětů jsme vyráželi zpět do Brna.

Starší zprávy

zobrazit více zpráv