Exkurze do Památníku Bible kralické v Kralicích nad Oslavou

|  14.1.2019

Ve středu 7. 11. se třetí a čtvrtý ročník SŠ KNIH rozjel do Kralic nad Oslavou, kde navštívil Památník Bible kralické. Konečně jsme mohli na vlastní oči vidět místo, kde vznikala šestidílná Bible kralická, která patří k vrcholům tiskařského umění a jejíž jméno skloňujeme snad ve všech humanitních předmětech na škole. Největší dominantou expozice byl bezesporu funkční tiskařský lis, na kterém jsou zhotovovány faksimile různých kralických tisků. Viděli jsme také množství originálních literek, všelijakých tiskařských pomůcek a artefaktů dobového života, které byly objeveny během archeologického průzkumu. Dolní sál byl věnovaný expozici J. A. Komenského, což byl poslední biskup Jednoty bratrské a jeden z největších českých myslitelů a pedagogů. Nakonec jsme si prohlédli i přilehlé prostory a obohaceni o spoustu nových informací a koupených upomínkových předmětů jsme vyráželi zpět do Brna.

Zdroj: ssknih.cz

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě 5.10.2018

|  14.1.2019

Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě byl až po strop nacpaný důchodci, studenty a zmalovanými slečnami v bílých svetřících, které kolemjdoucím nabízely čaj v plastových šálcích, jako dělaných pro panenku. Celá ta budova, zevnitř i zvenku, mi připomínala kulturní dům u nás v Bohumíně. Celkem šeredná, trochu zašlá budova, uvnitř na stěnách i na podlaze obkládaná lesklým dřevem a neméně lesklými zrcadly. Chyběl jenom všudypřítomný koksový zápach od nedaleké chemičky, smíchaný s řinčením vlaků po letitých kolejích, který se do bohumínského kulturního domu nese od nádraží, stojícího mu hned po boku a zády k chemičce. V Havlíčkově Brodě se ve vzduchu povalovala vůně nového papíru a jakýkoliv zvuk byl okamžitě pohřben pod kopyty ukřičeného davu.

Zdroj: ssknih.cz

Zapojení do projektu 72 hodin

|  12.1.2019
Naše škola se 12.10.2018 zapojila do projektu 72 hodin.

Děkujeme žákům za účast.
Zdroj: 72hodin.cz

Beseda s Lenkou Dostálovou

|  8.1.2019

Každý žák by byl pro, aby se výuka na školách něčím zpestřila. Stereotypní výuka přece nikoho nebaví!  My, šikovní třeťáci i čtvrťáci Střední školy KNIH, jsme se rozhodli pozvat do školy někoho zajímavého, něčím výjimečného, někoho, kdo by k nám mohl být něčím blízký. Při příležitosti předvánočního období jsme si k nám do školy pozvali úžasnou spisovatelku, autorku několika fantastických knih, Lenku Dostálovou. Některým z nás v žilách kolovala nervozita. I já sotva stála!
   Beseda byla opravdu skvělá, pro mnohé z nás velmi přínosná. Lenka rozdala nespočet cenných rad pro možné budoucí autory, tipy k četbě nových knih atd. Dozvěděli jsme se taktéž novinky o Dcerách světla a temnoty nebo Projektu alfa – tedy o dvou jejích zdařilých, dosud nedokončených sériích.
   Potěšilo nás, že zrovna do našich školních dveří Lenka Dostálová zavítala, podělila se s námi o své pisatelské úspěchy a všichni jí moc děkujeme!

celý článek

Veletrh středních škol 22.-24.11.2018

|  22.11.2018

Přijďte se nás podívat na Veletrh středních škol na Brněnské výstaviště. Jsme tu od 22. do 24.11.!