Zahájení školního roku 2019/2020 - denní studium

  |  28.8.2019

Vážení žáci, rodiče,

dovolte mi Vás touto cestou informovat o zahájení školního roku 2019/2020. Všechny ročníky denní formy studia se sejdou v pondělí 3. září 2019 v 9:00, s sebou psací potřeby a sešit. Obsahem dne bude seznámení se školním řádem, s BOZP, PO, s chodem školy.

Budeme se na Vás těšit.

VODÁCKÝ VÝLET NA SŠ KNIH

  |  8.7.2019

Je 20. červen a 2. ročník SŠ KNIH a pár žákyň z 3.K vyráží na vodácký výlet. Pro mnohé z nás je to první taková zkušenost. Jediným veteránem v tomto směru je ostřílená sjezďačka řek Jitka Mičánková, třídní 2.K, která řízení své kánoe svěřuje svému kolegovi, naprosto nezkušenému profesoru Svánovskému.  Pod brněnskou ZOO nasedáme do dvojkánoí. Po prvních rozpacích a letmém rozcvičení pádlujeme směr Pisárky. Během jízdy soutěžíme v závodě na rychlost nebo ve vodním slalomu. Po pár hodinách připlouváme do cíle, někteří trošku vykoupaní při výstupu z loděk, ale hlavně živí a vcelku.

Zdroj: facebook.com

Přihlášky do 5. kola přijímacího řízení

  |  1.7.2019

Přihlášky zasílejte do 23. 8. 2019 do sídla školy Bzenecká 23, 628 00 Brno.
Páté kolo přijímacího řízení je stanoveno na 28. 8. 2019.
V tomto termínu již nebude jednotná přijímací zkouška, uchazeči budou přijímáni bez přijímacích zkoušek.

Knižní festival Ostrava 1.3.2019

  |  11.5.2019

Dne 1. 3. 2019 se konal knižní festival Ostrava. Akce se odehrávala na výstavišti Černá louka. Hned při vstupu  nás uvítaly vtipné komiksy dětí ze základních a středních škol. Moc se mi líbil nápad ostravské knihovny, kde do budky naskládali vyřazené knihy na rozebrání. Nakladatelství měla zajímavý vývěr knih a jako třešnička na dortu byly velice zlevněné knihy. Procházelo se tam mnoho malých dětí a organizátoři pro ně připravili skvělou zábavu. Mohli si např. Vyrobit svůj vlastní deník, placku, poznat, co je to kaligrafie a vyzkoušet si ji. O občerstvení nouze taky nebyla a hned při vstupu do areálu na nás volal automat s kávou. Na cestě zpět jsme byli všichni spokojení a s batohem plným knih.

Zdroj: ssknih.cz

Exkurze do nakladatelství Jota

  |  11.5.2019

Jedno studené březnové odpoledne jsme se sešli, abychom viděli nakladatelskou činnost v praxi. Uvítali nás v brněnském nakladatelství Jota.

Jedna ze zaměstnankyň nás uvedla do zasedací místnosti, kde se pořádá redakční rada, něco na způsob valné hromady v akciových společnostech. Přinejmenším tak to na mě působilo. Protože jsem ale valnou hromadu nikdy neviděla, nemohu zaručit správnost tohoto přirovnání.

Probrali jsme jednotlivé kroky výběru knihy pro vydání na našem trhu, problémy se zajišťováním autorských práv k textu i všem fotografiím a zvládnutí různých kliček pro úspěšnost knih na trhu. Paní ředitelka i paní šéfredaktorka byly vstřícné a snažily se vše vysvětlit. Zajímavých témat bylo tolik, že ani zdaleka nedošlo na vše, co bychom se mohli o provozu v nakladatelství dozvědět.

Nakonec každého z nás obdarovali knihou z jejich nabídky, následoval rychlý průchod celým nakladatelstvím, kde jsme mohli zaznamenat náročnou práci redaktorů a korektorů. Poté jsme se rozloučili a vydali se na zpáteční cestu do školy.

Zdroj: ssknih.cz

Starší zprávy

zobrazit více zpráv