Nový školní rok s novým ředitelem

  |  30.8.2018
Novým ředitelem školy byl jmenován Bc. Mgr. et Mgr. Michal Kaláb.
Tak hurá do nového školního roku :)

Zahájení školního roku 2018/2019 - denní studium

  |  27.8.2018

Vážení žáci, rodiče,
dovolte mi Vás touto cestou informovat o zahájení školního roku 2018/2019:

  • první ročník denní formy studia začne v pondělí 3. září 2018 v 9:00, s sebou psací potřeby a sešit. Obsahem dne bude seznámení  se školním řádem, s BOZP, PO, s chodem školy.
  • vyšší ročníky denní formy studia budou mít výuku dle rozvrhu.

Budeme se na Vás těšit.

Stále MÁME volná MÍSTA

  |  12.7.2018

Přihlášky do 5. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 zasílejte na adresu školy do 20. srpna 2018.

Zdroj: ssknih.cz

Svět Knihy 2018

  |  19.6.2018

Ve čtvrtek 10. května 2018 se žáci druhého a třetího ročníku SŠ KNIH vydali na mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2018, který se konal již po dvacáté čtvrté. Jedním z hlavních témat letošního ročníku byl komiks, čestným hostem stát Izrael. Žáci měli možnost prohlédnout si přes dvě stě stánků nejen našich, ale i zahraničních nakladatelů (například z Německa, Francie, Velké Británie, ale také z Číny nebo Tchaj-wanu). Mohli rovněž využít bohaté nabídky doprovodného programu či výhodných veletržních slev a nejet tak domů s prázdnou. Pozornějším se poštěstilo občas zahlédnout v davu návštěvníků také zajímavé osobnosti literární scény jako je Alena Mornštajnová či Pavel Čech. Pro mladé budoucí knihkupce byl jistě tento zážitek velmi obohacující a přínosný a všichni odjížděli domů s mnoha dojmy a knihami.

Zdroj: ssknih.cz

Odborné praxe květen 2018

  |  22.5.2018

A už jsou zase tady! Míněno odborné praxe žáků naší školy. Tentokrát již bez čtvrťáků. Ti zdárně ukončili studium v dubnu a čeká je už jen maturitní zkouška. Zbytek školy se rozprostřel po brněnských prodejnách a pustil se do knihkupecké činnosti. Tentokrát to bylo méně náročnější období. Vánoční shon už dávno pominul a zásoba přebytečných knih byla postupně vrácena dodavatelům. A tak nastal ten správný čas na reorganizaci a úklid prodejen.

A kde naše ovečky tentokrát vypomáhaly? Největší zastoupení měly tradičně knihkupecké prodejny u Barviče a Novotného nebo u Dobrovského. Velký počet žáků je rovněž umístěn u Mgr. Spiesové na Vachově ulici, která má k našim studentům téměř mateřský vztah a výchovu budoucích knihkupců bere velice zodpovědně. Dále jste se mohli potkat s praktikanty ze SŠ KNIH třeba v Knihcentru v Olympii, u Ženíška v brněnské Alfa pasáži nebo v Academii na nám. Svobody. Doufám, že si naši žáci odnesli z praxí spoustu nový poznatků a zážitků, které budou moci v budoucnu využít.

Zdroj: ssknih.cz

Starší zprávy

zobrazit více zpráv